Kaip bus išmokama pensijų fonde sukaupta pensija

pensionaccountsSulaukęs valstybės nustatyto senatvės pensinio amžiaus dalyvis gali kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę dėl sukauptos pensijų išmokos. Priklausomai nuo sukauptos sumos II pakopos pensijų fonde ji gali būti išmokama visa iš karto, dalimis arba įsigijant pensijų anuitetą. Pensijų anuitetas – tai dalyviui iki gyvos galvos mokama periodinė pensinė išmoka, kurios visa išmokėjimo rizika tenka gyvybės draudimo įmonei.

Pensijų anuitetas privalomas, kai pensijų fondo dalyviui apskaičiuoto bazinio pensijų anuiteto dydis yra ne mažesnis kaip pusė valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydžio – t.y. sulaukus pensijinio amžiaus vyrams (šiuo metu pensijinis amžius nustatytas 63 metai ir 2 mėnesiai) prievolė įsigyti pensijų anuitetą atsiranda sukaupus vyrams 10.245 Eur, bei moterims (šiuo metu nustatytas pensijinis amžius yra 61 metai ir 4 mėnesiai) – 10.898 Eur sumą. Iformaciją apie pensijų anuiteto privalomumo ribas kito amžiaus asmenims pateikiama čia>>>. Tokiu būdu:

Jei išėjęs į pensiją II pakopos pensijos fondo dalyvis vyras nėra sukaupęs 10 245 Eur, arba moteris nėra sukaupusi 10 898 Eur, sukaupta suma yra išmokama vienkartine išmoka.
Jei išėjęs į pensiją II pakopos pensijų fondo dalyvis vyras yra sukaupęs 10 245 Eur, arba moteris yra sukaupusi 10 898 Eur – privaloma sudaryti su savo pasirinkta draudimo bendrovę pensijų anuitetą, bei pasirinkti ar gauti periodinę išmoką iki gyvenimo pabaigos nepaveldint likučio, ar paveldint jį artimiesiems mirties atveju.

Svarbu žinoti, kad pensijų fondo dalyvis, sulaukęs senatvės pensijos amžiaus, turi teisę:
• pasirinkti pensijų anuiteto mokėtoją – gyvybės draudimo įmonę;
• pasirinkti pensijų anuiteto rūšį;
• nukelti pensijų išmokos mokėjimo pradžią neribotam laikui.

Pasirenkant pensijų anuiteto rūšį, reikia žinoti, kad Pensijų kaupimo įstatyme yra įtvirtinti keli reikalavimai pensijų anuitetui – pastarasis:
• negali būti mažėjantis;
• turi būti mokamas ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius iki gyvos galvos;
• gali būti mokamas pensijų anuiteto sutartyje numatytą laikotarpį dalyvio įpėdiniams po jo mirties.

Jeigu dalyvis miršta nesulaukęs pensinio amžiaus, pensijų fonde sukauptas lėšas paveldi artimieji.

PensijosFondas.lt funkcijos

Visų fondų rezultatai vienoje vietoje

Fondų rezultatų palyginimas

Asmeninio fondo istorija

Geriausio fondo rekomendacija

Fondo keitimo naudos analizė

Galimybė sekti geriausiai kaupiančius

Kaip bus išmokama pensijų fonde sukaupta pensija